Kas yra nanotechnologija?

Kas tai yra nanotechnologija?

Žodis „nano“ yra kilęs iš graikų kalbos, kuris reiškia „mažas“. Nanotechnologija yra technologija su mažomis medžiagų dalelėmis -nanodalelėmis, matuojamomis nanometrais (t.y. viena milijardinė metro dalis arba 80 000 kartų už žmogaus plauko storį mažesnė dalelė). Jei lygintume dydžių santykius, tai nano dalelė lyginama su futbolo kamuoliu taip, kaip futbolo kamuolys su Žeme.

 

 

Nanotechnologijų esmė yra mažų dalelių - atomų ir molekulių bei jų junginių - praktinis panaudojimas. Nanodalelės skersmuo yra net 80000 kartų mažesnis už žmogaus plauko storį. Šių technologijų srityje dirbantys mokslininkai jau yra pasiekę daugybę unikalių ir sensacingų laimėjimų medicinoje, mechanikoje, chemijoje.

Kas yra bendro tarp nanotechnologijų ir apsaugos nuo nešvarumų?

Kiekvienas apsaugą nuo nešvarumų supranta kaip įvairiausių daiktų (jų paviršių) atsparumą skysčiams ir pašalinėms medžiagoms. Gamtoje toks reiškinys vadinamas lotoso efektu, nes lotosas turi natūralų apsivalymo mechanizmą ir vandens lašeliai beveik nekontaktuoja su paviršiumi, jie rieda kartu nusinešdami nešvarumus.